Krakow

Wielokulturowe warsztaty dla dzieci

W sierpniu w Krakowie dzieci się nie nudzą. Cykl bezpłatnych atrakcji, które organizowane są jako część międzynarodowego projektu Orfeo & Majnun to zajęcia w nowohuckiej Zgody 7 oraz szereg baśniowo-ekologicznych aktywności w parku Jordana podczas Kraków Culture Summer.

Warsztaty dla dzieci w Zgody 7

Sierpniowe warsztaty dla dzieci w nowohuckiej Zgody 7 kontynuują tradycję niedzielnych, przedpołudniowych zajęć o 11.00 i skupią się wokół uczuć i emocji najmłodszych. Wspólnie z prowadzącą zajęcia dzieci spróbują znaleźć odpowiedź na pytania: jak ważne są emocje i czy różnią się one w zależności od wieku, koloru skóry czy pochodzenia. Uczestnicy będą rozmawiać o najmocniejszych ludzkich uczuciach, zarówno tych pięknych, jak miłość czy przyjaźń, jak i tych mniej przyjemnych, jak smutek czy samotność. Zastanowią się też, czy sztuka może pomóc komuś w ciężkiej sytuacji i jaka jest rola zwierząt i natury w życiu człowieka. Dzieci będą m.in. wykonywać drzewo dobrych uczuć czy sklejać złamane serce. Przeniosą się też na sawannę w poszukiwaniu cętkowanych afrykańskich drapieżników.

Zajęcia odbędą się 1, 8, 15, 22 o 11.00.

Warsztaty przeznaczone dla dzieci w wieku 4-7 lat.
 

Warsztaty i baśnie w parku Jordana (Kraków Culture Summer) 

Dla najmłodszych i tych nieco starszych przygotowano warsztaty z tworzenia fantazyjnych masek, znanych ze zdjęć i ekspozytorów umieszczonych w całym mieście. Każdy będzie mógł wykonać samodzielnie maskę, ozdobić ją według własnego uznania i zabrać do domu.

Warsztaty odbywać się będą przez cały dzień w sierpniowe weekendy: 7-8, 14-15 oraz 21-22 sierpnia.
Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich chętnych, a młodsze dzieci będą potrzebowały pomocy rodziców. Nie ma konieczności pobierania wejściówek.

Jeśli dzieci będą miały ochotę przenieść się do świata baśni, polecamy spotkania literackie „Baśnie świata”, podczas których dowiedzą się, jakich baśni słuchają dzieci w Afryce, Australii czy na Dalekim Wschodzie, jakie zwierzęta można spotkać w tych opowieściach i jak poznać inne kultury. Ale to nie wszystko – być może także samym dzieciom uda się stworzyć własną niezwykłą opowieść… Baju, baj!

Czytanie baśni odbędzie się w weekendowe popołudnia: 8 sierpnia o 12.00 i 14.00, 14 i 15 sierpnia o 13.00, 21. 

Niezwykła okazja do stworzenia ogromnego dzieła sztuki nadarzy się w czasie zajęć Obraz w pigułce/Dose of Painting. Wtedy dzieci i dorośli stworzą wielkowymiarowy obraz na podstawie modułów przygotowanych przez małych pacjentów ze szpitala im. Żeromskiego w Krakowie.

Warsztaty odbędą się 6 i 13 sierpnia o 15.00. Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich chętnych.

Na mapie sierpniowych wydarzeń nie zabraknie także warsztatów EKO: Orfeo & Majnun. Ich motywem przewodnim będzie natura: uczestnicy dowiedzą się, jak mogą chronić przyrodę wokół siebie i jak czerpać z jej zasobów, nie szkodząc jej. Prowadzenie – Fundacja Aeris Futuro.

Warsztaty odbędą 8, 15, 22 sierpnia o 13.00 i 26 września o 14.00.